Reklama

SvetJinak.cz
SvětJinak.cz - Pro lidi se zdravotním postižením
Joomla! Extensions
Joomla! Components, Modules, Plugins and Languages by the bucket load.
Joomla! Shop
For all your Joomla! merchandise.
Jak zaregistrovat webhosting u www.ic.cz ?
Napsal uživatel Denny   
Sobota, 16 Srpen 2008 20:29

Takže malá rekapitulace, máme nainstalovaný FTP program WinSCP. Dále máme zaregistrovaný email (ten předpokládám umí založit i desetileté dítě) Následuje jak zaregistrovat subdoménu nebo doménu třetího řádu například: http://mojeprezentace.ic.cz/

Název prezentace zvolené subdomény je důležitý i při přitom jaké výrobky například chcete prodávat nebo nabízet. Takže je důležité se zaměřit na název z pohledů vašich produktů k prodeji.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Uvedu příklad, chcete prodat výrobek třeba vyrábíte okrasne vázy tak by se prezentace mohla jmenovat například http://okrasne-vazy.ic.cz jde především o to, aby ten název subdomény nebo domény lépe prosazoval ve vyhledávacích serverech. Tím pádem vaše prezentace bude více naštěvovaná i díky správně zvolému názvu. Jediný problém je v tom, že pokud budete hledat volnou doménu např. www.okrasne-vazy.cz tak je velká pravděpodobnost, že už jí někdo před vámi zaregistroval. Takže se musí vymyslet název podobný nebo úplně jiný.

Základní údaje o freehostingu na www.ic.cz jsou:

  • diskový prostor 250MB
  • zobrazování prezentace s www.prezentace.ic.cz nebo prezentace.ic.cz
  • podpora skriptovacího jazyka php5
  • podpora databází: MySQL, PostreSQL, LiteSQL včetně automatických záloh databází
  • statistiky přístupů
  • EMAIL- kapacita až 150MB, antivir, antispam

Základní podmínky jsou, že po registraci musíte nahrát na web vaší prezentaci do 78 hodin od registrace. Pokud si chcete přečíst podrobně celé podmínky tak jsou obsaženy v okně při registraci.

Následuje registrace subdomény registrace, zvolil jsem megatest.over.cz
nyní si povíme, jak přesně postupovat, při registraci, bude následovat pět kroků...


Otevřeme stránku http://www.ic.cz/registrace.php zde zvolíme název domény třetího řádu.

 


Jak je vidět na obrázku č.1 je možnost si vybrat z několika domén třetího řádu.
Jakmile zapíšete nějaký název do názvu domény a vyberete i doménu druhého řádu tak vám "robot" řekne jestli tento název volný. Možná slovo "robot" je špatně řečeno jedná se o tzv. ověřovací program (ověřovací skript), který se spojí s databází na serveru a zjistí jestli je dané jméno volné.

Pro názornou ukázku jsem zvolil název stránek http://megatest.over.cz

Následuje obrázek č.2. kde se zobrazí jak bude vypadat adresa vaší prezentace. Klikněte na pokračovat a následuje registrace uživatele.

Na obrázku č.3. vidíme nevyplněný formulář, kam napíštete svoje jméno a přijmení.
Nevím sice jestli je důležitý i adresa a telefon to by snad registrator požadovat nemusel.
Podle mého názoru by melo stačit jen jméno, příjmení a email.

Vyplňte požadované údaje a klikněte na ikonu pokračovat...

Poté následuje opsat bezpečnostní kód viz obrázek č.4.
bohužel se mi ten první nepodařilo správně opsat úúps... ;-)
Jen vysvětlení pro úplné začátečníky: tento bezpečnostní kód tam museli začlenit všichni registratoři, protože existují tzv. "roboti". Tedy mini programy, které v minulosti registrovali stovky stránek aniž by jejich obsah někdo využil. A provozovatelům to dělalo vrásky na čele, protože jim tyto programy zbytečně zatěžovali server a taky jim brzo začal docházet prostor pro ostatní lidi.

 

Pokud správně zadáte bezpečnosti kód tak je tu výber kategorie stránek viz obrázek č. 5.
Zvolil jsem Internet -- Osobni stránky...Pochopitelně výběr začlenění do katalogu je na vás.

Následuje dokončení první části registrace. Na obrázku č. 6. stačí jen zadat 2x zasebou stejně heslo, pro přístup do celého účtu.
Následuje krok č. 6 (obrázek k tomu snad není potřeba) a to text s dokončenou registrací s tím, že vám na email přijdou všechny potřebné přihlašovací údaje.

 

Takže, aby to bylo všem jasné jak se přes FTP program (WinSCP) a nahrát vaší prezentaci na web tak uvadím skoro všechny údaje co mi přišly na mail. Z bezpečnostních důvodů jsem vymazal hesla.

Ještě je potřeba si založit MySQL databazi není to nic složitého. Mohl by to založení databáze rovnou při prvotní registraci, ale šetří tak místo a kapacitu serveru.

Takže v novém okně otevřete odkaz: https://www.ic.cz/user/login.php

 

Na obrázku číslo XY (už nevím jaký? ;-) v roletece vyberete doménu druhého řádu kde vaše prezentace bude, zapíšete uživatelské jméno a heslo. Po přihlášení uvidíte po levé straně menu a přehled vašeho webu.

 

V levém menu máte různé typy databází a jejich správu. Čily my potřebujeme založit databázi MySQL, kliněte na menu MySQL a tam je podnabídka Stav MySQL kliněte na tuto nabídku a ve prostředním okně se zobrazí.

 

 

Zvolte volbu Vytvořit MySQL databázi... v dalším krokem se zobrazí opět okno pro zadání 2x stejné hesla.

 

Na tomto obrázku vidíme přihlašovací údaje do databáze tyto údaje doporučuju uložit do nějakého textového souboru např. v poznámkovém bloku včetně těch údajů co přišly na email. Z bezpečnostních důvodů jsem heslo pro přístup do databáze opět smazal.

Důležité je také to, že když vytvoříte databázi je nutné kliknout v levém menu na Odhlásit.

 

Ještě maličkost, otevřete program WinSCP a zadejte údaje jak vidíte na obrázku, pro bezproblémové nahrání souborů na server je nutné zafajkovat Pokročilé volby a potom v pod menu Spojení a zafajkovat tzv. Pasivní režim. U některých free hostingů se dají nahrát soubory pouze v pasivním režimu.

Na konci všeho kliněte na uložit. Při ukládání je možné zafajkovat uložit heslo, z bezpečnostních důvodů bych to nedoporučoval. Sice to má nevýhodu, že tam budete muset při každém přihlašování psát opakovaně heslo ale nikdo jiný se tam nedostane.
Pokud by se k vam na počítač dostal nějaký hacker nebo záškodní software (SPYWARE) tak vám může vyhledat na disku konfigurační soubor programu WinSCP a pošle tento soubor včetně uloženého hesla někomu do internetu.

Pak již k vaší prezentaci může mít přístup a může jí klidně změnit nebo smazat.

Další článek bude následovat... bude se jmenovat Jak nainstalovat Joomlu 1.5.22

Denny...

 
„Vhodnou základnou pro manželství je oboustranné nepochopení.“ Oscar Wilde